Kościół jest piękny Twoim pięknem, Panie!

W dniach 14-15 maja 2019 wraz z uczniami klas ósmych i trzecich gimnazjum przeżyliśmy wyjątkowe rekolekcje szkolne.

Wyjątkowe, ponieważ nie odbywały się one w tradycyjnej formule – czyli trzy dni spotkań w kościele, ale wyjechaliśmy na cały lekcyjny dzień do Młodzieżowego Ośrodka Rekolekcyjnego “EMAUS” w Czerwińsku n/ Wisłą. Tam pod swoje skrzydła wzięli nas, pracujący tam Salezjanie, ks. Przemek Kawecki i ks. Piotr Wyszyński. Zapewnili oni nam bardzo bogaty w treści i atrakcje program, w którym były: konferencja, spektakl teatralny, droga krzyżowa połączona z sakramentem pojednania i oczywiście Eucharystia.

Szczególną niespodzianką był spektakl teatralny “JONASZ”, wystawiony przez aktorów Teatru Franciszka z Katowic, którzy przybyli do Czerwińska specjalnie dla naszej grupy. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni!

Były to wspaniałe rekolekcje! Młodzież jest bardzo zadowolona, ciągle wspominają ten czas. Ufam, że owoce będą proporcjonalne do poziomu tych rekolekcji.

Kościół jest piękny Twoim pięknem, Panie, i młodością! W tworzeniu tego Piękna, Pan posługuje się wieloma wspaniałymi ludźmi, takimi jak ks. Przemek, ks. Piotrek, Mariusz Kozubek, Piotrek Solorz i tysiącami innych! Warto o tym pamiętać, zwłaszcza w obecnym czasie!

[Best_Wordpress_Gallery id=”2″ gal_title=”Czerwińska – maj 2019″]